page-header

Hakkımızda

Daha Fazlası İçin

Efe ülkemizdeki distile alkollü içki üretim ve satışına yönelik devlet tekelinin kalkmasıyla birlikte 2002 yılında rakı üretimi için tesis çalışmalarına başladı.

Efe, 2004 yılının Ağustos ayında önce Almanya’da, sonra da Türkiye’de tüketicilerle buluştu ve ilk 6 ay içerisinde tüm üretimin satışa dönüşmesiyle hedeflerin üzerinde bir satış başarısı yakaladı.

Efe’nin pazarda bu kadar beğenilmesi üzerine artan talebi karşılamak için 2005 yılı itibariyle üretim kapasitesi yıllık 5 milyon litreden yaklaşık 14 milyon litreye çıkarıldı.

Efe’nin bugünkü başarısının ardında tüketici beğenilerinin yanı sıra, doğru marka pozisyonlaması ve inovasyonun rolü büyük. Alışkanlık ve tüketici seçimlerinin bu derece köklü olduğu bir pazarda, tüketicilerin karşısına yepyeni bir ürün olarak çıkan Efe; pazarın bu zorlu yapısına rağmen sadık bir müşteri kitlesi oluşturmayı başardı. Efe’nin bundan sonraki pazarlama stratejileri arasında Efe ürünlerinin benzersiz lezzetini daha çok insana ulaştırmak var.

 

Efe’nin tüketici güvenliği konusunda sektöre getirdiği ilkler de rakipleri tarafından takip edilen, Efe’yi farklı kılan önemli bir ayrıcalık. Ülkemizde yaşanan sahte alkol skandalının ortaya çıkardığı üzücü sonuçlar neticesinde Efe güvenlik anlamında pek çok yeniliğe imza attı. Taklidi imkansız kılan, güvenlik sistemli, bilyeli kapak uygulamasını ilk kez Efe geliştirdi. Kapak açıldığında ortaya çıkan ve kapak tekrar kapatıldığında kaybolmayan kırmızı şerit de güvenliğe yönelik önlemlerden bir diğeri. Bunun yanı sıra lazer ile yazılan üretim kodu ve hologramlı etiket de ekstra güvenlik önlemleri arasında. Tüm bunlar Efe’nin güvenliğe verdiği önemi sürekli olarak vurguluyor.

Yıllar boyunca sadece satış yapılan ve pazarlama adına hiçbir faaliyet gösterilmeyen rakı pazarında, Efe yenilikçi bir vizyon ile ilklere imza atıyor. Ülkemizdeki rakı kültürünü canlandırmak ve yaşatmak için canla başla çalışan Efe, bu kültüre katkıda bulunmak için ürün ve inovasyonlar geliştirmeye devam ediyor.

Back to top of page