page-header

Damıtım Evi

Damıtım Evi

İzmir de yer alan üretim tesisi 28.454 m2 alanda kuruludur.

Damıtım evinin yanı sıra iki adet hammadde deposu, malzeme ve endüstriyel ürünler deposu ve ayrıca ürün deposu bulunmaktadır.

Çalışma pozisyonları ve maksimum verim gözetilerek çözümlenmiş sistemde; yaş üzüm ve kuru üzüm işleme, fermantasyon, suma distilasyonu, iki ayrı ünite rakı distilasyonu, rakı söndürme, dinlendirme ve şişeleme bölümleri ile bu bölümlere ait özel ekipmanlar mevcuttur.

Üretim kapasitesine uygun, çeşitli büyüklük ve ebatlarda alkol/ürün stok tankları tesiste yer almaktadır. Tüm donanıma ek olarak, kalite kontrol işlemlerini yapan bir laboratuar da bulunmaktadır.

Faaliyetlere destek sağlayan bakım-onarım atölyeleri, yardımcı tesisler ve arıtma tesisi sistemin diğer parçalarıdır. Çevre mevzuatlarına uygun olarak atık yönetimi yapılmakta ve atıklar bu doğrultuda bertaraf edilmektedir.

İşletmenin ISO-9001 Kalite Yönetim Sistemleri, ISO-22000 Gıda Güvenliği Kalite Yönetim sistemleri ve ISO-10002 Müşteri Şikayetleri Kalite Yönetim sistemleri belgeleri vardır.
Tüm üretim faaliyetleri bu standartlara uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

 

Yılda yaklaşık 14 milyon litreye varan üretim kapasitesi ile ülkemizdeki ve yurtdışındaki tüketiciler için  rakının en iyisini üreterek gururla büyüme misyon edinilmiştir.

Back to top of page